Podľa vyhlášky Ministerstva školstva SR 435/2020 Z.z. 2. ods. 1 a) Údaje o škole alebo o školskom zariadení v rozsahu: názov, adresa, telefónne číslo, webové sídlo, adresa elektronickej pošty
| Názov školy | Súkromné tanečné konzervatórium Dušana Nebylu |
|---|---|
| Adresa školy | Kalinčiakova 47, 917 01 Trnava |
| Telefón | +421 903 404 372 |
| stkdn@stkdn.sk | |
| WWW stránka | https://stkdn.edupage.org |
| Funkcia | Priezvisko, meno | Telefón | |
|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Valéria Žilová | +421 903 404 372 | stkdn@stkdn.sk |
| ZRŠ | |||
| ZRŠ | |||
| ZRŠ |
| Skupina | Titl., priezvisko, meno | Kontakt / Funkcia |
|---|---|---|
| predseda | Lenka Drgoňová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Františka Bašovská | |
| Beatrica Fajnorová | ||
| ostatní zamestnanci | Petronela Péchyová | |
| zástupcovia rodičov | Hana Pongrácová | |
| Ing. Zuzana Pešková | ||
| zástupca zriaďovateľa | Viera Nebylová | +421 903 213 220 |
| iní | Dušan Nebyla | |
| zástupca študentov | Sofia Benkovská |
2. ods. 1 b) Údaje o zriaďovateľovi v rozsahu: názov, sídlo, telefónne číslo, adresa elektronickej pošty
| Názov | Spoločnosť baletného majstra Dušana Nebylu |
|---|---|
| Sídlo | Bedřicha Smetanu 11, 917 01 Trnava |
| Telefón | +421 903 213 220 |
| nebyla@stkdn.sk |
2. ods. 1 c) Informácie o činnosti rady školy alebo rady školského zariadenia a o činnosti poradných orgánov riaditeľa školy
2. ods. 1 d) Počet detí, žiakov alebo poslucháčov
Počet žiakov školy: 55
Počet tried: 8
| Trieda | Počet žiakov |
|---|---|
| 3.A | 6 |
| 1.A | 12 |
| 2.A | 6 |
| 4.A | 11 |
| 5.B | 7 |
| 6.A/C | 3 |
| 7. A/C | 5 |
| 8.A/B | 5 |
2. ods. 1 e) Počet pedagogických zamestnancov, odborných zamestnancov a ďalších zamestnancov
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 15 | 5 | 16 | 0 |
| DPP | 1 | 0 | ||
| Znížený úväzok | 7 | 4 | ||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 9 | 1 |
2. ods. 1 f) Údaje o plnení kvalifikačného predpokladu pedagogických zamestnancov
| Pozícia | Nekvalifikovaných | Kvalifikovaných | Spolu |
|---|---|---|---|
| Učiteľov | 6 | 10 | 16 |
| Vychovávateľov | 0 | 0 | 0 |
| Asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 6 | 10 | 16 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 2., 8. | Klasický tanec | 19 |
| 5., 6. | Charakterový tanec | 2 |
| 1. – 8. | Koncertná a scénická prax | 20 |
| 1. – 6., 8. | Ľudový tanec | 8 |
| 8. | Šerm | 1 |
| 1. – 6. | Moderný tanec | 6 |
2. ods. 1 g) Informácie o aktivitách a prezentácii školy alebo školského zariadenia na verejnosti
| Názov súťaže | Počet žiakov | Okr. kolo | Kraj. kolo | Národ. kolo | Medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| geografická olympiáda | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| olympiáda v anglickom jazyku | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. ods. 1 h) Informácie o projektoch, do ktorých je škola alebo školské zariadenie zapojené
Z dôvodu COVID-19 sa plánovaný projekt školského predstavenia v Divadle Jána Palárika neuskutočnil.
2. ods. 1 i) Informácie o výsledkoch inšpekčnej činnosti vykonanej Štátnou školskou inšpekciou v škole alebo v školskom zariadení
V roku 2021/2022 nebola vykonaná žiadna inšpekčná kontrola.
2. ods. 1 j) Informácie o priestorových podmienkach a materiálno-technických podmienkach školy alebo školského zariadenia
Škola sídli v prenajatých priestoroch na Kalinčiakovej ul. č 47 v Trnave. Vyučovanie prebieha v piatich baletných sálach a jednej tanečnej hale, v ktorých sa vyučujú tanečné odborné predmety a v šiestich učebniach určených na vyučovanie všeobecno-vzdelávacích predmetov.
Každá baletná sála je vybavená baletizolom, klavírom, reproduktorovou sústavou, najmodernejším nástenným televízorom, zrkadlami, baletnými žrďami, klimatizáciou a tanečnými pomôckami.
Pre vyučovanie všeobecno-vzdelávacích predmetov máme k dispozícii kmeňové učebne s potrebným vybavením, päť učební je vybavených interaktívnymi tabuľami a klimatizáciami.
Pre zasadnutia, porady a školenia slúži pedagógom zborovňa, zariadená účelným nábytkom, dvomi počítačmi pripojenými na internet, tlačiarňou s kopírkou a skenerom. Pre predmet Informatika máme učebňu s PC vybavením.
Na prezliekanie žiakov je určených 7 šatní, okrem nich má každý žiak k dispozícii svoju skrinku na odkladanie vecí. Stravovanie žiakov je zabezpečené v školských jedálňach: ZŠ s MŠ Andreja Kubinu v Trnave a Stredná priemyselná škola technická v Trnave.
Ubytovanie žiakov z iných miest a obcí je zaistené v internáte Gymnázia A. Merici v Trnave.
Od 18.10.2021 do 14.02.2022 prebiehalo v škole vyučovanie mimoriadnym spôsobom v súlade s nariadeniami hlavného hygienika a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. V tomto období sa vyučovalo prostredníctvom internetového spojenia cez aplikácie MS Teams a EduPage.
Vzdelávanie prebiehalo prostredníctvom zadávania úloh v Edupage, žiaci posielali pedagógom vypracované úlohy, ktoré boli priebežne vyhodnocované, čím bola zabezpečená vzájomná spätná väzba pedagóg – žiak. Odborné praktické tanečné predmety sa vyučovali prostredníctvom internetového spojenia cez aplikáciu MS Teams.
Od 14.02. do 30.06.2022 sa vyučovalo prezenčne podľa aktuálneho rozvrhu bez kombinovaného alebo online vyučovania.
V školskom roku 2022/2023 škola plánuje prenajať malú telocvičňu v ZŠ s MŠ A. Kubinu v Trnave pre skvalitnenie odborných tanečných praktických predmetov a fyzikálne laboratórium pre získanie zručností v predmete fyzika.
2. ods. 1 k) Informácie o oblastiach, v ktorých škola alebo školské zariadenie dosahuje dobré výsledky, o oblastiach, v ktorých má škola alebo školské zariadenie nedostatky
2. ods. 4 a) SŠ: Počet žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami
Počet žiakov so ŠVVP: 10
2. ods. 4 b) SŠ: Počet prijatých žiakov do prvého ročníka v školskom roku, v ktorom sa správa vypracúva
| Ukazovateľ | Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | ||||||||
| prijatí | ||||||||
| % úspešnosti |
2. ods. 4 c) SŠ: Počet prijatých prihlášok na vzdelávanie v strednej škole
Počet prijatých prihlášok: 12
2. ods. 4 d) SŠ: Počet uchádzačov, ktorí úspešne vykonali prijímaciu skúšku
Úspešne vykonali skúšku: 11
2. ods. 4 e) SŠ: Zoznam študijných odborov a zoznam učebných odborov a ich zameraní
| Trieda | Študijný (učebný) odbor | Zameranie |
|---|---|---|
| 3.A | 8227 Q tanec | tanec |
| 1.A | 8227 Q tanec | tanec |
| 2.A | 8227 Q tanec | tanec |
| 4.A | 8227 Q tanec | tanec |
| 5.B | 8227 Q tanec | moderný tanec |
| 6.A/C | 8227 Q tanec | ľudový tanec |
| 7. A/C | 8227 Q tanec | ľudový tanec |
| 8.A/B | 8227 Q tanec | moderný tanec |
2. ods. 4 f) SŠ: Výsledky hodnotenia žiakov podľa poskytovaného stupňa vzdelania
| Trieda | ANF | ANJ | BIO | DEJ | DED | DEH | DTB | ETV | FRJ | FYZ | GEO | HEV (1) | HEV (2) | HNK | HUV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,83 | 1,83 | 1 | a | 2,33 | 1,33 | 1,67 | 1,83 | 1 | ||||||
| 1.A | 1,67 | 1,75 | 1,25 | a | 2,17 | 2,33 | 1 | 1,08 | |||||||
| 2.A | 1,17 | 1,5 | 1 | a | 1,17 | 1,33 | 1,33 | 1,17 | 1 | ||||||
| 4.A | 1,45 | 1,55 | 1,09 | a | 1,82 | 1,64 | 1,36 | 1 | |||||||
| 5.B | 1,14 | 1,29 | 1,14 | 1,14 | 1,29 | a | 1,14 | 1 | 1 | ||||||
| 6.A/C | 2 | 1 | 1 | 1,33 | a | 1,33 | |||||||||
| 7. A/C | 2,2 | 1,6 | 1,2 | 2,2 | |||||||||||
| 8.A/B | 1,8 | 1,2 | 1,2 | 2 |
| Trieda | CHAT | CHE | INF | KTA | KSP | KSĽ | KAJ | ĽTA | MAS | MAT | MTA | NBV | NAR | NAS | OBN |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 1,5 | 1 | 2,17 | 1 | 1,5 | 2,5 | a | 1 | |||||||
| 1.A | 1,83 | 1,25 | 2,33 | a | 1,25 | ||||||||||
| 2.A | 1,17 | 1 | 1,83 | 1,17 | 1,17 | 1,67 | a | 1 | |||||||
| 4.A | 1,09 | 1,36 | 1,18 | 2,18 | 1,27 | 1,09 | 2,45 | 1,55 | a | ||||||
| 5.B | 1,14 | 1 | 1,86 | 1,14 | 1,43 | 1 | 1,57 | a | |||||||
| 6.A/C | 1,33 | 2 | 1 | 1 | 1 | a | 1 | ||||||||
| 7. A/C | 1 | 2 | 1 | 1,6 | 1,8 | 1 | |||||||||
| 8.A/B | 1,4 | 1 | 1 | 1,2 | 1,2 |
| Trieda | PUP | PES | PED (1) | PED (2) | PSY | PTP | RSF | SJL | SPR | ŠE | TAP | TAG | TMT | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | a | 2,83 | 1 | 1,33 | ||||||||||
| 1.A | 1,75 | 1 | 1,58 | a | ||||||||||
| 2.A | 2,17 | 1 | 1,67 | a | ||||||||||
| 4.A | 1,82 | 1 | ||||||||||||
| 5.B | 2,14 | 1 | 1,14 | |||||||||||
| 6.A/C | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2,33 | ||||||||
| 7. A/C | 1,2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1,4 | |||||||
| 8.A/B | 1 | 1 | 1 | 2,4 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Vyznamenaní | Veľmi dobre | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní | Správanie 2 | Správanie 3 | Správanie 4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3.A | 6 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 1.A | 12 | 3 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2.A | 6 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4.A | 11 | 5 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5.B | 7 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6.A/C | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7. A/C | 5 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8.A/B | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. ods. 4 g) SŠ: Výsledky úspešnosti školy pri príprave žiakov na výkon povolania
Z dôvodu COVID-19 sa nekonali plánované súťaže vo Viedni, Bratislave, ako aj Medzinárodný tanečný koncert Pocta Dušanovi Nebylovi 2022.
Konali sa dva koncerty: absolventský a záverečný v Divadle Jána Palárika v Trnave, na ktorých žiaci predviedli svoje celoročné výsledky práce v odborných praktických tanečných predmetoch.
25.4. – 30.4.2022 Tvorivé dni/festival konzervatórií – workshop a koncert MTA v Banskej Bystrici.
2. ods. 4 h) SŠ: Výsledky uplatniteľnosti žiakov na trhu práce alebo úspešnosti prijímania žiakov na ďalšie štúdium
2. ods. 5 a) Informácie o finančnom zabezpečení výchovno-vzdelávacej činnosti školy alebo školského zariadenia
Škola hospodárila s celkovými finančnými prostriedkami v sume 537 228 €:
Použitie finančných prostriedkov v sume 518 133 €:
2. ods. 5 b) Informácie o aktivitách školy, ktoré realizuje pre deti v ich voľnom čase
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Javisková prax | 36 | 2 | Lilit Gáboríková |
| Krúžok anglického jazyka 5., 6., 7. | 15 | 1 | Mgr. Alexandra Gáboríková |
| Krúžok anglického jazyka 8. | 5 | 1 | Mgr. Alexandra Gáboríková |
| Krúžok slovenského jazyka 8. | 5 | 1 | PhDr. Katarína Demovičová |
2. ods. 5 c) Informácie o spolupráci školy s rodičmi a inými fyzickými osobami
Na stránkach webového sídla školy informujeme o aktuálnych akciách školy a priebežne ich dopĺňame.
Na škole funguje ako poradný orgán Rada školy, v ktorom sú aj zástupcovia rodičov. Vedenie školy s nimi často komunikuje a spolu riešia problémy týkajúce sa výchovy, vzdelávania a materiálneho zabezpečenia školy.
Rodičia škole pomáhajú pri organizovaní plesov, predstavení, Dní zdravia, tvorbe kostýmov a pod.
Vypracoval: Mgr. Valéria Žilová
V Trnave, 4. októbra 2022
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 5. 10. 2022
Schvaľuje dňa 12. októbra 2022
Schválené dňa 14. októbra 2022